Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dočetla jsem tenhle vánoční dárek, který jsem dostala )jakož to chybějící část mé Kingovské sbírky). Je to zajímavá kniha a doufám, že děj je vymyšlený, pomalu se bojim telefonovat:) V jednom rozhovoru se Ray Toro zmínil, že je King zná a že se o nich zmínil ve svém posledním románu. A tím, je Puls. tak jsem četla...četla a čekala, kde narazím na MCR. Dočetla jsem a nic:) jen teda Použil jména členů kapely jak se mu hodily do děje.

kniha Puls

(ha! tohle je muj starej mobil!)

STEPHEN KING

...narodil se v Portlandu ve státě Maine r. 1947. Psát začal již během studií na Mainské univerzitě v Oronu. Jako člen studntského senátu se aktivně účastnil studentské politiky a v době války ve Vietnamu se angažoval v protiválečném hnutí. V roce 1970 promoval a rok poté se oženil se svou spolužačkou Tabithou, s níž má tři děti;-) V tomto manželství žije dosud ("...a žili šťastně až do konce!" ...mobilní telefon nemá) Po skončení studia nemohl hned najít práci středoškolského učitele, pro niž měl kvalifikaci, a tak se živil manuální prací a příležitostným psaním pro pánské časopisy. Mnohé z těchto povídek z počátku 70.let se objevily v několika antologiích. Úspěšnost jeho prvního románu Carrie mu v roce 1973 umožnila zcela se věnovat vlastní tvorbě. Od té doby napsal mnoho bestsellerů, z nichž některé se staly i filmovými předlohami (Zelená Míle). Věnuje se i psaní původních scénářů a také filmové režii. Pravidelně přispívá na charitativní účely. Odchod do důchodu zatím pro množství zajímavé práceodkládá na neurčito:)

No a o čem je román Puls?

Civilizace sklouzla do dalšího období temna, což možná někoho nepřekvapí, ale stalo se to takovou rychlostí, jakou nepředvídali ani největší škarohlídi mezi futurology. Bylo 1.října a většina letadel létala načas. pak ale přišel Puls, díky kterému zešílel každý vlastník mobilního telefonu. Svět se zbláznil a dny ovládli telefoní šílenci. Nejdřív byli agresivní ale pak se začali houfovat a starat sami o sebe. Nemluvili, používali telepatii a levitaci. Ti co přežili se zdravým rozumem putovali světem v noci a sledovalivývoj šílenců. Hlavními hrdiny jsou Clay a Tom, kteří se setkali krátce po Pulsu v Bostonu. Tam se k nim připolija patnáctiletá Alice. Clay kreslí komiksy a konečně měl příležitot se jimi proslavit. ( To možná připomíná Gerarda?:P) taky má ženu Sharon se kterou už ale nežije a dvanáctiletého synka Jonnyho-Gee (-tak mu říká - Gee;) Ti jsou ale 100mil od Bostonu a on se se svými společníky vydá zjistit, jestli jsou v pořádku. Jestli je Johnny normální. Má o něj strach, protože měl mobil. Tom je starší pán, který žije jen s kocourem Ralfem. Alice díky Pulsu přišla o oba rodiče. Cestují pěšky protože silnice jsou zablokované opuštěnými auty a nic nefunguje. Šílenci rabují a vraždí normály. O svůj vzhled nedbají, smrdí a rány na těle jim hnijí. Všude jsou nápisy KASHWAK = NE-FO což je oblast bez telefoního signálu a jde tam většina normálů. Clay Tom a Alice dojdou do města, kde je střední škola s vělikým hřištěm odkud hraje hudba. Ředitel a malý chlapec Jordan je pozvou dál, protože mají plán, se kterým potřebují pomoci. Šílenci totiž poslouchají v noci hudbu a jsou při tom v transu. je jich plné hřiště, jsou i pod a na tribunách. tělo na tělo. Rozhodli se tohle hejno zničit! Dvě dodávky s plynem uprostřed hřiště v noci vybuchnou:) Dost nechutně popsaný... zabili kolem tisíce těch kdysi lidí!!! Od té doby jim ale ostatní šílenci v čele s otrhaným černochem posílají sny, že jsou nedotknutelní. Bojí se jich i normálové. Telefoňáci donutí ředitele aby si vrazil pero do oka a zabil se. Jordan tedy pokračuje s Trojicí do Kent Pondu. Clay u sebe doma najde vzkazy od syna, že máma je šílená a on jde s kamarádem a ostatními rozumnými do Kashwaku. Šílenci tam na ně ale čekali a donutili je zavolat si mobilem. Jenže Puls mezitím zmutoval a šílenci si už zachovali nějaké vlastnosti lidí. Tenhle nový Puls schytal i Johnny-Gee. Clay, Tom, (Alice mezitím umře, bot to schytá do hlavy kusem betonu :( )a Jordan cestou do Kashwaku potkají další skupinku nedotknutelných, kteří zlikvidovali hejna dvě!!! Do té oblasti (kde jsou shromážděni téměř všichni šílenci) dojedou školním busem i s Otrhancem osobně. Je v něm ale veliká nálož dinamitu a ta v noci vybuchne a šílence zničí. Clay se oddělí od kamarádů a jde opačným směrem hkledat syna. Nakonec ho najde, ale nedozvěděla jsem se, jestli ho dokáže vrátit zpět, nebo jestli Johnny-Gee zůstane pološílený:((( a jako to mě naštvalo, dal mu totiž k uchu mobil a ...konec:)

Normálně mi otevření konce nevaděj, u Kinga sou vždycky dokonalý. Ale tenhle konec! Myslela sem, že si vytrhám všechny vlasy z hlavy!