Jdi na obsah Jdi na menu
 Povím vám pohádku o jednom zvířátku...
Byla to liška...polární liška...krásná bílá polární liška...nikdy neviděla své rodiče...jediné co viděla, byla mříž...mříž a ostatní lišky...dvě...byly s ní v kleci...v tom stísněným prostoru...metr metr metr...se tam tísnily tři...a žádná z nich nikdy neviděly své rodiče...
jediné co zažila byla ta mříž...A také bolest...to především...lidé ji bili...jediné co mohla jíst byla kaše s přídavnýma látkama pro růst srsti...a hnusnou vodu...a ten stísněný prostor..a také myslím že se tomu říká extrémní podmínky...strašná zima kdy ji mříž studí do tlapek...zima proto aby zase a jen byla kvalitní srst! O nic víc nešlo...JEN O SRST!
Pitomou srst...někde slyšela že tomu kde je se říká kožešinová farma...ano byla na kožešinové farmě...
Místo kde každý den obchází SMRT! Tam a zpátky a vybírá si kdo bude další...kdo už nebude v tom stísněným prostoru metr krát metr krát metr...ale bylo to vlastně vysvobození...od bolesti a utrpení zpusobené lidskou nenasytností a pýchou...lidskou chladnou duší...necitelnou!
A jednou se zastavila právě u naší klece...
Lidé přišli a brutálně mne vytáhli z klece...a ještě ty co se mnou byly a odnesly nás pryč...někam do neznáma...
A tam nás zabili...slyšel jsem že zabíjejí lámáním vazu, škrcením, jedem v potravě, elektrickým proudem, nebo plyny...
A mě zabili tím zlomením vazu..Jediné o co jim jde je NEPOŠKODIT KOŽEŠINU!
Některé neodborně provedené metody usmrcování zvířata jen omráčí, takže zvířata jsou potom stahována zaživa.
Ano stahovány zaživa...ale já jsem měla štěstí...

No a pak už je konec jen hrobový ticho...a tady  to končí...u smrti...ČTĚTE DÁL...
  • Pro zvířata znamená ještě věští utrpení být na té farmě, než chycení do pasti.
  • Čím větší mráz, tím lepší kožešina!
  • Aby chovatelé nemuseli zvířatům čistit jídelní misky, tak raději kaši rozmazávají po mřížích klecí. V zimních měsících zvířatům jazýčky při slízávání potravy ke mřížím přimrzají, což jim způsobuje zbytečná zranění.
  • Slabší jedinci jsou buď ušlapáni, ohryzáni nebo ukousáni svými spoluvězni.
LOV TULEŇU
Jelikož tuleni nepovažují člověka za nepřítele, jdou mu vstříc a jejich mláďata jsou pak ubita tyčí s ostrým hrotem, nebo utloukána o kusy ledu. Lovci z nich stáhnou kožešinu a krvavé tělo odhodí. Zůstává po nich trpící tulení matka, která nedokáže své mládě bránit.

<-- Zabíjení elektrickým proudem
  • Kožich je luxus za cenu smrti!
  • Kožichy nosí překrásná zvířata a šerední bezcitná lidé!

  • Nejvíce celosvětově rozšířená metoda zabíjení norků je udušení: CO nebo CO2 . Lišky jsou nejčastěji zabíjeny elektrickým proudem. Elektrody napojené na baterii jsou zaraženy do tlamy a vsunuty do konečníku zvířete.
  • V roce 1994 bylo na celém světě pro svůj kožich zabito 22.615.000 norků a 3.159.000 lišek.
  • Nedávné vyšetření odhalilo, že v Rusku jsou zabíjeni mroži, tuleni a šedé velryby na krmení pro kožešinové velkofarmy. Vyšetřovatelé nalezli tyto farmy obklopené kostrami nespočetných mořských savců, sklady plné hnijícího masa z velryb, mrožů a tuleňů. V roce 1994 navštívili vyšetřovatelé WSPA velkofarmu v Rusku, která měla kapacitu 20.000 lišek a 120.000 norků. Zvířata byla krmena kusy tuleních mláďat a v lednici jich bylo 2 500.
  •