Jdi na obsah Jdi na menu
 


Je asi jasné, že opuštěným číčám nejvíc pomůžete tím, když si nějakou vezmete domů. Tyhle kočičky a kocourci se do útulků dostali souhrnem náhod, protože je za a) ani nepřejelo auto, ani je nějaký zlý člověk neubil a i přesto že jsme v České republice tak je ani nenašli vivisektoři, kteří potřebují stále nové oběti do svých laboratoří. To ale neznamená, že tyhle číčy mají vyhráno. Když je kočka v útulku dlouho a nikdo o ni nejeví zájem, pravděpodobně bude brzy utracena. Malá rada pro ty co se chystají pro mourka do útulku: vybírejte si starší kočky. Koťata se utrácet nedávají, ale ty starší, co ty víš, třeba už zítra budou po smrti. A, jak je to i v příběhu Věrná fenka, je nádherné vrátit naději staršímu zvířeti, které už ji ztrácí.

Pražský spolek ochránců zvířat zve každého, komu není lhostejný osud opuštěných zvířat, na umisŤovací výstavu opuštěných koček, dne 9. října od 10 do 17 h v centru PUJMANKA, Pujmanové 1219, Praha 4- Pankrác. Na výstavě bude více než 100 koček, hlavně koťat, z více než deseti útulků.

Nejkrásnější dárek, který můžete opuštěným kočičkám dát, je nový domov. Pro ty, kteří si nemohou z různých důvodů kočičku odnést domů je k dispozici "virtuální adopce" a finanční sbírka Kocoura Pankráce